Koszyk

  

  Komin hybrydowy "IZO" Turbo

  komin hybrydowyKomin IZO TURBO jest wersją komina „izo” wykorzystującą jego doskonałe właściwości wyłącznie do odprowadzania spalin od kotłów opalanych paliwem gazowym. Przystosowany jest do współpracy z kotłami z zamkniętą komorą spalania oraz z kotłami kondensacyjnymi, pod warunkiem rozdzielenia funkcji powietrznej od spalinowej na wylocie z kotła.

  KOMINY HYBRYDOWE "IZO"

  Przeznaczenie

  Od prowadzanie spalin z kotłów gazowych (praca w nadciśnieniu) przy temperaturze spalin nieprzekraczającej 600 °C. System montowany na zewnątrz budynku, umożliwiający podłączenie kotłów o średnicach czopucha 60 i 80 mm.

   

  Opis techniczny

  Komin IZO TURBO zbudowany jest również z wewnętrznych rur izostatycznych izolowanych otuliną z wełny mineralnej o grubości 40 mm i rur zewnętrznych wykonanych z blachy nierdzewnej. Łączenie poszczególnych elementów komina odbywa się poprzez wewnętrzne spajanie wkładu ceramicznego kitem kwasoodpornym w połączeniu kielichowym, natomiast zespolenie zewnętrzne elementów zapewnia opaska. Tak wykonane połączenie zapewnia zarówno swobodny spływ skroplin jak i stabilność konstrukcji. Wyczystka zamknięta jest deklem „izo turbo” odpornym na produkty spalania gazu, natomiast trójnik „izo turbo” posiada odnogę pozwalającą na szczelne podłączenie rur stalowych Ø60 i Ø80 mm. W ofercie znajdują się kominy w następującym typoszeregu: 120/200,140/220,160/240,180/260 i 200/280.

   

  Instrukcja montażu

  Przed przystąpieniem do montażu komina “izo turbo” należy wypoziomować podłoże, na którym posadowiony zostanie odskraplacz z płytą kotwową. Właściwy montaż poprzedzamy precyzyjnym określeniem miejsca połączenia przewodu spalinowego z trójnikiem komina. Łączenie poszczególnych elementów odbywa się poprzez spajanie wkładu ceramicznego kitem kwasoodpornym, natomiast z zewnątrz łączymy poszczególne elementy opaską „izo” (warunek konieczny!!!).

  Przed nałożeniem kitu elementy ceramiczne odpylamy i zwilżamy wilgotną gąbką. Optymalna warstwa dla w/w spoiwa to 3mm. Nadmiar zaprawy usuwamy wilgotną gąbką. Połączenie elementów ceramicznych powinno zapewniać swobodny spływ skroplin (szczegółowa instrukcja stosowania kitu kwasoodpornego znajduje się na jego opakowaniu). Montując kolejne odcinki komina musimy pamiętać o konieczności montowania wsporników i obejm, w odstępach około 2 m. Na szczycie komina montujemy ustnik.

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.

   

  CENNIK ELEMENTÓW KOMINÓW HYBRYDOWYCH IZO

  Przy zamówieniu na kwotę powyżej 700 zł przesyłka GRATIS!

  Szybki kontakt

  P.P.H.U. MINAN

  ul. Letniskowa 30

  41-208 Sosnowiec

  tel. / fax.: +48 32 263 32 64

  UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

  Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

  Zrozumiałem