Koszyk

  

  Kominy hybrydowe

  komin hybrydowyW ostatnim czasie nastąpił powrót do ogrzewania pomieszczeń kotłami opalanymi węglem  i jego pochodnymi. Najczęściej związane jest to ze stale rosnącymi cenami gazu lub z brakiem dostępu do niego. O ile kotły na paliwo stałe, jak i sam opał, są jednymi z najtańszych, o tyle system odprowadzania spalin okazuje się być jednym z najdroższych. Problem pojawia się już w momencie zakupu komina, ponieważ ze względu na brak alternatyw handlowcy oferują żaroodporne wkłady kominowe. Duży problem pojawia się po niedługim okresie użytkowania, gdy okazuje się, że system kominowy jest nieszczelny - z powodu niezliczonej ilości dziur. Dzieje się tak, ponieważ nie ma stali odpornej na wszystkie związki chemiczne powstające w trakcie procesu spalania na bazie siarki, chloru, żelaza, wody i innych pomniejszych pierwiastków składowych. Postanowiliśmy rozwiązać powyższy problemem i w wyniku długotrwałych analiz, prób i poszukiwań, opracowaliśmy nowy system odprowadzania spalin z kotłów opalanych paliwami stałymi typu węgiel, miał, eko-groszek - o nazwie Komin Hybrydowy.
   
  ELEMENTY KOMINA HYBRYDOWEGO

  Opis techniczny
  Komin Hybrydowy jest połączeniem najlepszych cech komina ceramicznego i metalowego. Wewnętrzną część komina stanowi wkład ceramiczny, który jest idealny do odprowadzania spalin, tak suchych jak i mokrych, tym bardziej, że jest obojętny na działanie związków chemicznych powstałych podczas spalania węgla, nawet przy bardzo niekorzystnych parametrach spalania. Zewnętrzną - rura stalowa nierdzewna, odizolowana od wkładu ceramicznego izolacją. Zaletą systemu jest wyeliminowanie konieczności murowania obudowy komina z pustaków, prostota i szybkość montażu. Oferowane rozmiary kominów: 160/260; 180/280; 200/300; 250/370.

  Przeznaczenie
  Kominy hybrydowe przeznaczone są głównie do kotłów opalanych paliwami stałymi typu węgiel, miał, eko-groszek. Montowane mogą być zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz.

  Instrukcja montażu
  Przed przystąpieniem do montażu komina hybrydowego należy wypoziomować podłoże, na którym posadowiony zostanie odskraplacz z płytą kotwową. Właściwy montaż komina rozpoczynamy od precyzyjnego ustalenia miejsca łączenia czopucha z trójnikiem. Łączenie poszczególnych elementów odbywa się poprzez spajanie wkładu ceramicznego kitem kwasoodpornym (znajdującym się w naszej ofercie), natomiast z zewnątrz łączymy poszczególne elementy opaską hybrydową (warunek konieczny!!!). Przed nałożeniem kitu elementy ceramiczne odpylamy i zwilżamy wilgotną gąbką. Optymalna warstwa dla w/w spoiwa to 3 mm. Nadmiar zaprawy usuwamy wilgotną gąbką. Połączenie elementów ceramicznych powinno zapewniać swobodny spływ skroplin (szczegółowa instrukcja stosowania kitu kwasoodpornego znajduje się na jego opakowaniu). Montując kolejne odcinki komina musimy pamiętać o konieczności montowania wsporników i obejm, w odstępach około 2 m. Na szczycie komina montujemy ustnik.

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.
   

  Przy zamówieniu na kwotę powyżej 700 zł przesyłka GRATIS!

  Szybki kontakt

  P.P.H.U. MINAN

  ul. Letniskowa 30

  41-208 Sosnowiec

  tel. / fax.: +48 32 263 32 64

  UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

  Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

  Zrozumiałem