Koszyk

  

  Żaroodporne kominy dwuścienne izolowane

  komin izolowany żaroodpornyNiejednokrotnie chęć posiadania kominka w domku letniskowym wymusza znalezienie takiego rozwiązania, aby było sprawne i bezpieczne, a jak to uczynić jeśli w samym domku brak komina ceramicznego, a ściany i stropy są drewniane? To jest jeden z typowych problemów, ale jest ich znacznie więcej, choćby ze względu na rodzaj paliwa, przy kominkach lub kotłach opalanych drewnem. Rozwiązanie jest w naszej ofercie - żaroodporny komin dwuścienny izolowany.

   

  Opis techniczny
  Podobnie jak w przypadku kominów dwuściennych kwasoodpornych, elementy wewnętrzne komina dwuściennego żaroodpornego wykonane są na bazie żaroodpornego wkładu kominowego. Dodatkowo dochodzi izolacja termiczna, płaszcz zewnętrzny z blachy nierdzewnej 1.4301, oraz elementy złączne i wsporcze. Dostępne są w następujących rozmiarach (średnica wewn./zewn.): 130/210 mm; 150/250 mm; 180/260 mm; 200/300 mm; 250/350 mm; 300/400 mm; 350/450 mm.

  Przeznaczenie
  Kominy żaroodporne stosowane są do odprowadzania spalin z kotłów lub kominków opalanych paliwem stałym - drewno. Montowane mogą być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

  Instrukcja montażu
  Montaż komina izolowanego należy rozpocząć od dokładnego określenia miejsca usytuowania trójnika, tak aby jak najprościej można było zbudować czopuch. Następnie należy zamontować trójnik, wyczystkę i odskraplacz, w celu określenia miejsca zamontowania podstawy fundamentowej. W następnej kolejności montujemy rurę o długości 1 m z trójnikiem. Wszystkie łączenia należy zabezpieczyć opaską. Montując kolejne odcinki rur należy pamiętać o konieczności montowania wsporników i obejm w odstępach około 2,5 m.
  Jeżeli ściana, do której montowany jest komin, jest zbyt niska można wypuścić do 1,5 m komina (wartość zależna od średnicy komina) powyżej ostatniej obejmy, lub do 3 m stosując obejmę pod odciągi.

  Wyczystka powinna być tak zamontowana, aby był zapewniony do niej stały, niczym nie ograniczony, dostęp.

  Skropliny powinny być odprowadzane do neutralizatora skroplin, szczelnego pojemnika lub bezpośrednio do kanalizacji (o ile dopuszczają takie rozwiązanie przepisy prawne).

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.
   

  Przy zamówieniu na kwotę powyżej 700 zł przesyłka GRATIS!

  Szybki kontakt

  P.P.H.U. MINAN

  ul. Letniskowa 30

  41-208 Sosnowiec

  tel. / fax.: +48 32 263 32 64

  UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

  Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

  Zrozumiałem