Koszyk

  

  Żaroodporne wkłady kominowe

  Żaroodporny wkład kominowyRosnąca na rynku popularność kominków oraz kotłów opalanych drewnem spowodowała potrzebę poszerzenia oferty o kolejną grupę wyrobów – żaroodporne wkłady kominowe.
   
   
  ELEMENTY WKŁADU ŻAROODPORNEGO O GRUBOŚCI 1 MM


  Opis techniczny
  Wszystkie elementy proponowanych wkładów wykonane są z blachy o grubości 0,8 lub 1,0 mm. Kielichowe połączenia poszczególnych elementów o długości 100 mm, zapewniają szczelność oraz kompensację wydłużeń liniowych wkładu wynikających z możliwości wystąpienia bardzo wysokich temperatur. Oferowane są w zakresie średnic 130 mm do 450 mm.

  Przeznaczenie
  Żaroodporne wkłady kominowe przeznaczone są do odprowadzania spalin od kotłów opalanych drewnem. Często zdarza się, że do istniejącego przewodu kominowego o przekroju prostokątnym (140 x 270 mm), można by zainstalować jedynie najmniejszy z produkowanych wkładów o średnicy 130 mm, co przy dużych gardzielach wylotowych z kotłów jest niewystarczające. Dlatego też w ofercie znajdują się również wkłady o przekroju owalnym, które powstały z myślą o rozwiązaniu powyższego problemu – dział 1.4.

  Instrukcja montażu
  Przed przystąpieniem do montażu żaroodpornego wkładu kominowego, należy starannie wyczyścić ceramiczny szyb kominowy. Następnie w pomieszczeniu kotłowni, należy wykuć otwór umożliwiający zamontowanie trójnika, wyczystki i odskraplacza w szybie kominowym. Pozostała część wkładu kominowego montowana jest od góry, czyli od wylotu komina. Mocujemy linę do rury o długości 1 m, wpuszczamy ją do szybu do momentu wystawania jedynie kielicha, zakładamy kolejną rurę, zwracając uwagę na całkowite wsunięcie jednej rury w kielich drugiej i znowu opuszczamy, aż do momentu wystawania kielicha. Czynności te powtarzamy, aż w wykutym otworze pojawi się końcówka pierwszej rury. Instalujemy trójnik, wyczystkę i odskraplacz, a następnie łączymy je z rurami. Ostatnią rurę wystającą z komina przycinamy na długość taką, aby można było zamontować w kielichu ostatniej rury płytę dachowa i przykręcić ją do korony komina. W płycie dachowej montujemy wywiewkę.

  Usytuowanie trójnika uzależnione jest od sposobu poprowadzenia czopucha z kotła. Drzwiczki wyczystki powinno być tak ustawione, aby była możliwość swobodnego dostępu do wyczystki. Ponadto w odnodze wyczystki, za drzwiczkami, powinna znajdować się przegroda ogniowa, uniemożliwiająca wypadanie żaru bezpośrednio po otworzeniu drzwiczek wyczystki (kupując drzwiczki żaro oferowane przez firmę “Spiroflex” Sp. z o.o. otrzymacie przegrodę ogniową w komplecie z drzwiczkami). Skropliny powinny być odprowadzane do neutralizatora skroplin, szczelnego pojemnika lub bezpośrednio do kanalizacji (o ile dopuszczają takie rozwiązanie przepisy prawne).

  Dodatkowe ocieplenie, częściowe lub na całej długości żaroodpornego wkładu kominowego, znacznie poprawiają warunki pracy wkładu kominowego, jak również jego żywotność.

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.
   

  Przy zamówieniu na kwotę powyżej 700 zł przesyłka GRATIS!

  Szybki kontakt

  P.P.H.U. MINAN

  ul. Letniskowa 30

  41-208 Sosnowiec

  tel. / fax.: +48 32 263 32 64

  UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

  Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

  Zrozumiałem